זמן, מקום ומטרה

בכדי להיכנס לכושר צריך להקדיש לזה זמן, צריך למצוא מקום וצריכה להיות מטרה. במשך כל חיי הבוגרים ניסיתי להיכנס לכושר ולא הצלחתי. עד שהחלטתי שלכבוד יום הולדתי החמישים אצא לטיול אחרי צבא שלא עשיתי בצעירותי.
מאז ומעולם רציתי לבקר בניו-זילנד ואחרי שעות של מחקר מקיף הגעתי למסקנה שאני רוצה לעשות את ה Milford Track, מסלול הליכה מדהים של 53.5 ק"מ בארבעה ימים. חוץ מבזמן המילואים שלי, אני לא חושב שהלכתי 53.5 ק"מ בארבעה שבועות. אז אחרי שסגרתי את כל העניינים האדמיניסטרטיביים בשביל הנסיעה, נשארו לי שישה חודשים להיכנס לכושר.
ישבתי מול המחשב, פתחתי גיליון של אקסל והכנתי תוכנית מופרטת כיצד תוך שישה חודשים אני אהיה מסוגל ללכת 53.5 ק"מ בארבעה ימים, שכוללים יום בו מטפסים 600 מטר על הר ויורדים 900 מטר לתוך עמק עם 8 ק"ג על הגב. לאחר מכן פתחתי את היומן וקבעתי לעצמי "פגישות" כושר תוך כדי ציון של מקום הפגישה. לשמחתי עמדתי בתוכנית שקבעתי וכעבור חצי שנה, צעדתי בשמחה רבה ובכושר רב, ב Milford Track מתבונן ומתפעל מנופים עוצרי נשימה. היום, כמעט שנתיים אחרי הטיול, אני שוב לא בכושר, ואני חושב שהסיבה העיקרית שחסרה לי מטרה.

גם כדי להגיע לשליטה פיננסית צריך להקדיש לזה זמן, צריך למצוא מקום וצריך מטרה. הבנתי את הצורך הזה חודשיים אחרי שנולדו התאומות, כשפעם הראשונה בחיי נכנסתי לאוברדרפט. ישבתי, מתוסכל מול המסך מביט במצב החשבון העובר ושב באתר של הבנק. לא הבנתי איך הגענו למצב הזה, לאיפה נעלם הכסף? אם נרוץ קדימה שנתיים בזמן, חודש לפני שנולד הילד השלישי, הסיטואציה הייתה שונה לגמרי. בתוך גיליון אקסל הייתה תוכנית מסודרת לקבלת התינוק החדש למשפחה. ומאז כבר קרוב ל 17 שנה, אני עובד עם אותו גיליון אקסל. כל יום שישי, לפני כניסת השבת, אני יושב שעה ומעדכן אותו בהכנסות וההוצאות השבועיות. אני שומר את כל מסמכים בתיקייה ספציפית בגוגל דרייב ויש לנו מטרות ספציפיות שהצבנו אני ואשתי לשנים הקרובות. יש לי שליטה על המצב הפיננסי של המשפחה ועל זה ועל נושאים כלכליים נוספים, אני הולך לכתוב בבלוג הזה. מקווה שזה יעניין ויעזור לכם.

הטור הבא בנושא – "שאלון ראשוני – כמה אתם יודעים על מצבכם הפיננסי?"

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s