קבלת החלטה – תקציב

בטור הקודם – "תמונת מצב והערכת מצב – מאזן" – פגשנו את משפחת ישראלי שהמאזן שלה הראה כי בממוצע בכל חודש סך ההוצאות של התא המשפחתי גדול ב 1122.90 ₪ מסך ההכנסות. אחרי דין ודברים החליטו הבעל והאישה שהמצב הזה אינו תקין ושניהם רוצים להגיע לפחות לאיזון בין ההוצאות להכנסות.
אני בטוח שיש לכם הצעה למשפחת ישראלי איך להגיע לאיזון שמבוססת על סט הערכים והעדפות שלכם. לדוגמא, אני אישית החלטתי לפני כשנתיים שאני לא קונה יותר בגדים חדשים אלא בכדי להחליף בגדים שנקרעו ומצד שני אני מהמר כל שבוע בטוטו ב 20 ₪. אני משוכנע שיש המון אנשים שחושבים שהבחירה שלי לא נכונה, אז צריך לזכור שאין דרך נכונה, יש דרך שמתאימה, ומה שחשוב זה לעמוד ביעד המוגדר, שבמקרה שלנו הוא איזון בין ההוצאות להכנסות.
אחרי דין ודברים, חלקם בטונים גבוהים, הגיעו האישה והבעל לעמק השווה והחלטה על מבנה התקציב השנתי שלהם. בלינק הזה (וגם למטה) – https://tinyurl.com/y4e5dtnw – תוכלו לראות גיליון אלקטרוני שמראה את התקציב של משפחת ישראלי.

ואלו השינויים שהם עשו בכדי להגיע למצב שבו בממוצע סך ההכנסות החודשיות גדול ב 135.43 ש"ח מסך ההוצאות.
1. הוחלט שהאישה תעבוד שעות נוספות, דבר שיגדיל את ההכנסות החודשיות ב 600 ש"ח
2. הוחלט שהעוזרת תגיע פעם בשבועיים ולא כל שבוע, דבר שיקטין את ההוצאות בחודשיות ב 500 ש"ח. בשבוע שהעוזרת לא מגיעה בני הבית (כולל הילדים!) ינקו את הבית.
3. בסעיף האוכל, סעיף שמאד קל לקצץ בו, הוחלט להקטין את הוצאות המזון ב 500 ש"ח בחודש ע"י הפסקת קניה של מוצרי מותרות (כמו גלידות ומעדנים). כמו כן הוחלט להקטין את הוצאות קפסולות הקפה ב 500 ש"ח בשנה (41.67 ש"ח בחודש) ע"י חזרה לשתיית קפה "רגיל".
4. בסעיף הבילויים, הוחלט לצמצם את החופשה השנתית ב 5000 ש"ח (416.67 ש"ח בחודש) ואת היציאה למסעדות ב 200 ש"ח בחודש.
5. לאחר מעבר נוסף על היסטורית ההוצאות, הגיעו בני המשפחה למסקנה שיש להוסיף סעיף הוצאות נוסף שנקרא – "בלתי צפוי". סעיף זה יכלול כל ההוצאות הבלתי צפויות / מתוכננות ושאין להן סעיף מיוחד (כגון: תיקון טלפון שנשבר או עזרה לבן משפחה בצרה).

המשפחה עשתה צעד חשוב ובטור הבא – "ביצוע החלטה – חלק I – איסוף נתונים" נתחיל לראות כיצד מבצעים מעקב חודשי בכדי לוודא שאכן עומדים ביעד שהוגדר בתקציב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s